Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt zatwierdził budżet na modernizację stadionu

Według hiszpańskiego dziennika "Marca" Real Madryt zatwierdził budżet na modernizację stadionu Santiago Bernabeu. Dla prezydenta Florentino Pereza to najważniejsze zadanie; ważniejsze nawet niż wielkie transfery.

Pierwsze plany dotyczące modernizacji Santiago Bernabeu pojawiły się już w 2004 roku. Wówczas jednak na przeszkodzie stanął brak odpowiednich funduszy i plany zagospodarowania przestrzennego. Wreszcie właścicielom Realu udało się zatwierdzić budżet. Przebudowa stadionu będzie kosztowała 400 milionów euro, a prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Kilka lat temu świat obiegły plany Realu Madryt, które pokazywały zupełnie nową wersję Santiago Bernabeu. Stadion ma zyskać futurystyczny kształt i ma być pokryty rozsuwanym dachem.

New Santiago BernabeuNew Santiago Bernabeu ww.sportskeeda.com

Odnowiona arena zyska również nową fasadę, która obejmie także cztery narożne wieże stadionu. Kkilka lat temu miasto podpisało porozumienie z klubem, które przewidywało, że obiekt nie zwiększy swojej pojemności, która obecnie wynosi ponad 80 tysięcy miejsc.

Stadion Santiago Bernabeu został otwarty w 1947 roku.

Perez nie ukrywa, że jego marzeniem jest sprowadzenie Neymara. Jednak priorytetem na tę chwilę jest przebudowa stadionu, która ma zwiększyć przychody klubu i tym samym ułatwić wielkie transfery w przyszłości.