Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

La Liga. "AS": Real Madryt przeznaczy wielkie pieniądze na transfery

372 mln euro - tyle ma przeznaczyć Real Madryt na wzmocnienia w najbliższych okienkach transferowych - informuje hiszpański "AS".

Kilka dni temu CIES (Międzynarodowe Centrum Badań nad Sportem) opublikowało ranking klubów, które w ciągu ostatnich ośmiu sezonów wydały najwięcej pieniędzy na transfery. I co ciekawe aż siedem klubów przeznaczyło więcej środków niż Real Madryt. Królewscy w ostatnich latach przestali - jak na siebie - wydawać gigantyczne kwoty na transfery. Ale teraz ma się to zmienić.

Florentino Perez zamierza przeznaczyć aż 372 mln euro na wzmocnienia. O jakich piłkarzy marzy Real? Spekuluje się, że będzie to zakup gwiazdy PSG, albo Neymara, albo Kyliana Mbappe. Brazylijczyk kosztował Paryżan aż 222 mln, a Francuz około 180 mln. Królewscy kusili obu zawodników już tego lata, ale PSG nie było zainteresowane podjęciem negocjacji, bo obaj piłkarze przybyli do Paryża zaledwie rok temu.

Warto pamiętać, że to nie jedyna duża inwestycja jaką planują w Madrycie. Stadion Santiago Bernabeu ma przejść gruntowną modernizację. Przebudowa ma kosztować ponad pół miliarda euro, a prace miałby się rozpocząć jeszcze w tym roku kalendarzowym.