Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Saul może odejść z Atletico. Barcelona wykorzysta porozumienie z 2013 roku?

Atletico Madryt może stracić jedną ze swoich największych gwiazd. Saul Niguez może trafić do Barcelony, a wszystko dzięki porozumieniu zawartemu między klubami w 2013 roku.

Na mocy umowy z 2013 roku Barcelona posiada prawo pierwokupu Saula. Taką możliwość Katalończycy zapewnili sobie wówczas przy okazji sprzedaży Davida Villi do madryckiego klubu.

Diego Simeone: Atletico jest na poziomie Realu po transferze Ronaldo

Mimo to ściągnięcie utalentowanego pomocnika nie będzie zadaniem łatwym. Klauzula wykupu Saula wynosi bowiem 150 mln euro. Według dziennika "Mundo Deportivo" działacze Barcelony wierzą, że cenę za piłkarza uda się obniżyć, ale szanse na zgodę Atletico są minimalne.

Rojiblancos przedłużyli z Saulem kontrakt do 2026 roku i uważają go za jedną z centralnych postaci zespołu dowodzonego przez Diego Simeone. Jego sprzedaż na ten moment wydaje się możliwa jedynie, jeśli Barcelona zdecyduje się na aktywację klauzuli wykupu 23-latka.

Diego Simeone zamieni Atletico na Inter?

W barwach Atletico Saul rozegrał do tej pory 208 meczów, w których zdobył 29 bramek i zanotował 15 asyst. Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique wystawił go od pierwszej minuty w ostatnich meczach kadry przeciwko Anglii (2:1) i Chorwacji (6:0) - w obu gwiazda Atleti strzeliła gola.

Więcej o: