Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pep Guardiola wróci do Barcelony?

Pep Guardiola w przyszłości może wrócić do Barcelony. - Mam nadzieję, że postawię tam swoje ostatnie kroki - przyznał trener w programie "Movistar Liga de Campeones".

- Skończę, gdzie zacząłem: mam nadzieję, że moje ostatnie kroki postawię w Barcelonie - powiedział Guardiola w krótkiej zapowiedzi programu "Movistar Liga de Campeones" opublikowanej na Twitterze.

Aktualnie Hiszpan jest trenerem Manchesteru City, który prowadzi od lipca 2016 roku. Dotychczas angielski zespół rozegrał pod jego wodzą 118 meczów. W tym czasie zdobył m.in. mistrzostwo Anglii. Wcześniej 47-latek przez trzy lata pracował w Niemczech, gdzie poprowadził Bayern Monachium do 124 zwycięstw w 161 meczach.

Swoją trenerską karierę Guardiola rozpoczynał jednak w Barcelonie. Jej pierwszy zespół prowadził od lipca 2008 roku do czerwca 2012. W tym czasie Katalończycy rozegrali aż 247 spotkań, zdobywając w nich dwa razy Ligę Mistrzów, trzy mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Hiszpanii, trzy Superpuchary Hiszpanii, dwa klubowe mistrzostwa świata i dwa Superpuchary Europy.