Transfery. FC Barcelona chce Adriena Rabiota. PSG zapowiada wojnę totalną

FC Barcelona chce pozyskać Adriena Rabiota. PSG wysłało oficjalny komunikat, że złoży skargę do FIFA, za niedozwolone kontakty mistrzów Hiszpanii z zawodnikiem. Paryżanie zapowiadają "wojnę totalną"

Ernesto Valverde zapowiedział ostatnio, że jego zespół potrzebuje jeszcze wzmocnienia na pozycji środkowego pomocnika. Tak, aby Ivan Rakitić miał godnego zmiennika. Wśród potencjalnych wzmocnień wymienia się m.in. Adriena Rabiota. Mimo, że sam piłkarz również był zainteresowany przejściem do "Dumy Katalonii", to ostatecznie został w Paryżu.

>>> FC Barcelona grzmi po meczu z Realem Valladolid. "Stan murawy był hańbiący"

PSG, czyli aktualny klub Rabiota, nie jest zadowolony, że FC Barcelona kontaktuje się z ich piłkarzem. Nic dziwnego, wszak wszelakie kontakty zawodników z innymi klubami na dłużej niż pół roku przed końcem kontraktu są surowo zabronione przez FIFA.

Władze PSG zapowiedziały, że złożą w ten sprawie oficjalną skargę do FIFA, że mistrzowie Hiszpanii potajemnie kontaktują się z piłkarzem i mogli się już z nim dogadać w sprawie umowy w stolicy Katalonii. Dowodem na kontakt Rabiota z "Blaugraną" ma być fakt, że pomocnik odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z paryskim klubem, który wygasa po zakończeniu obecnego sezonu.

>>> FC Barcelona przedłuży kontrakt z Valverde? Decyzja należy do szkoleniowca

Według hiszpańskiego "Sportu" mistrzowie Francji nie zamierzają tego zostawić i zapowiedzieli, że złożą oficjalną skargę do FIFA na FC Barcelonę, rozpoczynając tym samym "wojnę totalną" z Katalończykami.

Władze hiszpańskiego klubu bronią się przed zarzutami i odpowiadają, że faktycznie interesują się Rabiotem, jednak jedynie co zrobili w tej sprawie to Pep Segura oraz Eric Abidal, czyli dyrektorzy FC Barcelony, pojechali w lipcu do Paryża złożyć oficjalną ofertę za 25-letniego pomocnika. Propozycja 35 milionów została jednak odrzucona.

Rabiot jest wychowankiem paryskiego klubu. Do tej pory zagrał w 211 spotkaniach mistrzów Francji, w których zdobył 23 bramek i zaliczył 16 asyst. Jego kontrakt jest ważny do końca czerwca 2019 roku, a to oznacza, że podczas zimowego okna transferowego będzie mógł negocjować warunki umowy z potencjalnym nowym pracodawcą.

Więcej o: