Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mecze LaLiga będą rozgrywane w USA! Umowa na 15 lat. W tym sezonie Barcelona lub Real

Hiszpańska LaLiga podpisała umowę z firmą Relevent, w ramach której przynajmniej jeden mecz w sezonie ligi hiszpańskiej będzie rozgrywany w USA. Umowa będzie obowiązywać aż przez 15 lat.

"LaLiga oraz firma Relevent, będąca międzynarodową grupą medialną działającą w branży sportowej i rozrywkowej, stworzyły pierwszy 15-letni projekt, który ma na celu promocję piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych. Na mocy porozumienia LaLiga planuje rozegrać ligowy mecz w USA, pierwszy poza Europą" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Współpraca ma również zakładać, że w każdym sezonie może dojść nawet do kilku spotkań ligi hiszpańskiej, rozegranych w Stanach lub Kanadzie. Podstawowy warunek umowy mówi jednak o tym, że przynajmniej w jednym z nich udział weźmie FC Barcelona lub Real Madryt. Szef hiszpańskiej ekstraklasy, Javier Tebas, podkreśla, że w ten sposób chce popularyzować krajowe rozgrywki. Niewykluczone, że w przyszłości niektóre spotkania zostaną przeprowadzone także na innych kontynentach.

- Chcemy szerzyć pasję do futbolu na całym świecie. To przełomowe porozumienie z całą pewnością przyczyni się do popularyzacji piłki nożnej w USA i Kanadzie. Relevent potrafił zapełnić amerykańskie stadiony organizując International Champions Cup, jesteśmy więc podekscytowani, że wspólnie będziemy działać na rzecz rozwoju piłki - podkreśla Tebas.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie przeprowadzone pierwsze spotkanie, ani kto weźmie w nim udział. Porozumienie z firmą organizującą ICC, to kolejny krok w rozwoju i promocji LaLigi. Pierwszym było zorganizowanie meczu o Superpuchar Hiszpanii w marokańskim Tangerze.

***

>> Nowy sezon w Sport.pl. Artur Boruc: Manchester City jest poza zasięgiem całej ligi

>> Superpuchar Europy. Real - Atletico. Diego Costa wrócił na dobre? Mecz w Tallinie był jego popisem

>> Nowy sezon w Sport.pl. Serie A. Czym Krzysztof Piątek przypomina Roberta Lewandowskiego? - Wszystkim. Kilka milionów euro za takiego piłkarza to okazja - mówi Sport.pl Michał Probierz

>> Nowy sezon w Sport.pl. Polacy w lidze hiszpańskiej. Czterech bramkarzy na niższych szczeblach. W LaLiga biało-czerwonych brak

>> Jest nowy ranking FIFA. Duży spadek reprezentacji Polski. Nowy lider

Więcej o: