FC Barcelona pokonała Boca Juniors i zdobyła Puchar Gampera. 41. trofeum w historii klubu

FC Barcelona wygrała 3:0 z argentyńskim Boca Juniors w meczu o Puchar Gampera. Bramki zdobyli Malcom, Leo Messi i Rafinha. To 41. trofeum w historii katalońskiego klubu.

Puchar Gampera to rozgrywki na cześć założyciela, piłkarza i prezydenta FC Barcelony, Joana Gampera. "Duma Katalonii" organizuje je co roku przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Tym razem piłkarze Ernesto Valverde zmierzyli się z Boca Juniors.

Kibice zgromadzeni na Camp Nou pierwszą bramkę zobaczyli w 18. minucie spotkania. Podanie otrzymał znajdujący się na lewym skrzydle Malcom, który minął jednego z obrońców i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali.

Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze powiększyli prowadzenie. Akcję rozpoczął Leo Messi i podał do Munira. Obrońcy zatrzymali piłkę, ale ta wylądowała ostatecznie pod nogami Argentyńczyka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i spokojnie go przelobował.

Trzeciego i ostatniego gola w meczu strzelił Rafinha. Brazylijczyk mając przed sobą tylko bramkarza przerzucił nad nim piłkę, a następnie dobił ją do pustej bramki.

FC Barcelona wygrała 3:0 i zdobyła Puchar Gampera. To 41. trofeum w historii katalońskiego klubu.