Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

La Liga. Facebook pokaże za darmo wszystkie mecze ligi hiszpańskiej

Facebook nabył prawa do pokazywania meczów hiszpańskiej La Ligi na rynku azjatyckim przez najbliższe trzy sezony. Serwis społecznościowy nie będzie pobierał żadnych opłat od użytkowników chcących obejrzeć transmisje.

Facebook pokaże wszystkie 380 meczów La Ligi swoim użytkownikom z Azji Południowej, w Indiach, Afganistanie, Bhutanie, Bangladeszu, Nepalu, Malediwach, Sri Lance i Pakistanie.

Nowy sezon w Sport.pl. La Liga. Real Madryt rozpoczyna erę post-Cristiano

Firma Marka Zuckerberga nie podała do informacji, ile zapłaciła za prawa, ale w 2014 roku Sony Pictures Network wykupienie możliwości transmitowania spotkań ligi hiszpańskiej kosztowało 32 mln dolarów. W zeszłym roku FB walczył o prawa do pokazywania spotkań rozgrywek indyjskiej Premier League w krykieta, ale przegrał przetarg.

Facebook zamierza wykorzystać rozgrywki La Ligi do promocji swojej marki na prężniej rozwijającym się rynku południowej Azji. W regionie z popularnego serwisu społecznościowego korzysta około 350 mln ludzi, a jeszcze w tym roku około pół miliarda będzie miało stały dostęp do sieci internetowej. Warto również podkreślić, że populacja samych Indii wzrośnie do 2030 roku z obecnych 1,3 do 1,5 mld.