Gerard Pique potwierdza. Obrońca FC Barcelony kończy z reprezentacją!

Gerard Pique kończy karierę reprezentacyjną. Obrońca FC barcelony już wcześniej wspominał, że może podjąć taką decyzję. Teraz potwierdza swoje słowa.

Reprezentacja Hiszpanii zaliczyła słaby występ na mistrzostwach świata w Rosji. Zawodnicy Fernando Hierro (który zastąpił zwolnionego kilka dni przed mundialem Julena Lopeteguiego) wyszli z fazy grupowej, ale w 1/8 finału musieli uznać wyższość gospodarzy w rzutach karnych.

Po powrocie do kraju obrońca "La Furia Roja" Gerard Pique zapowiadał, że najprawdopodobniej spotkaniach w ramach mistrzostw świata były ostatnimi, w barwach reprezentacji Hiszpanii. Część ekspertów i dziennikarzy liczyła, że objęcie kadry narodowej przez Luisa Enrique może nakłonić wychowanka FC Barcelony do zmiany decyzji.

>>> Isco i Pique nagrodzeni za akcję ratunkową małego ptaszka

Przed meczem o Superpuchar Hiszpanii Pique wypowiedział się na temat swojej przyszłości w "La Furia Roja". 31-latek potwierdził, że kończy karierę reprezentacyjną.

>>> FC Barcelona nie zwalnia tempa. Mistrzowie Hiszpanii chcą Paula Pogbę

- Kilka dni temu rozmawiałem z selekcjonerem. Zadzwonił do mnie i powiedziałem mu, że moja decyzja odnośnie reprezentacji została podjęta już dawno temu. Czas spędzony w kadrze był niesamowity, ale uważam ten etap za zamknięty. Teraz chcę skupić się na grze w Barcelonie - stwierdził Pique.

Wychowanek "Dumy Katalonii" był ostatnio bardzo mocno krytykowany przez kibiców reprezentacji, którzy byli niezadowoleni z tego, że Pique bardzo mocno zaangażował się w akcje mające na celu doprowadzenie do ogłoszenia niepodległości Katalonii wobec Hiszpanii.

Pique w reprezentacji zagrał w 103 spotkaniach, w których zdobył 5 bramek. W 2010 został mistrzem świata, a dwa lata później na boiskach w Polsce i na Ukrainie zdobył mistrzostwo Europy.

>>> Yerry Mina i Andre Gomes zmieniają klub. Everton kupuje zawodników FC Barcelony

Więcej o: