Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt z trzecim kompletem strojów z butelek wyłowionych z morza

Real Madryt w nowych strojach zadebiutuje we wtorkowym meczu z Romą podczas meczu towarzyskiego w New Jersey.

Trzeci komplet strojów jest w różnych odcieniach koloru koralowego, co jest symboliczne dla troski o jakość wód w morzach i oceanach. Koszulki i spodenki zostały wykonane z plastiku, który został wyłowiony z zanieczyszczonych mórz. Surowiec został dostarczony przez firmę Parley Ocean Plastic, która zajmuje się recyklingiem takich śmieci.

Każdy zawodowy klub piłkarski ma trzy komplety strojów. Pierwszy w którym występuje w meczach u siebie drugi na mecze wyjazdowe i trzeci, na wszelki wypadek, jeśli kolorystyka dwóch pierwszych "miesza się" ze strojami drużyny przeciwnej.

- Real Madryt ma możliwość wzmocnienia przekazu dzięki temu, że ma wpływ globalny - powiedział Cyrill Gutsch, z Parley Ocean Plastic.

Luca Toni: Napoli powinno spróbować kupić Lewandowskiego

Stroje są już dostępne w sprzedaży, a piłkarze pierwszy raz wystąpią w nich we wtorkowym meczu z AS Roma w New Jersey. Podczas amerykańskiego tournee "Królewscy" rozegrali dwa mecze - przegrali 1:2 z Manchesterem United i pokonali Juventus 3:1.

Po powrocie z USA Real zagra w meczu o Superpuchar Europy z Atletico Madryt 15 sierpnia w Tallinie. Sezon La Liga rozpoczną od starcia z Getafe (19 sierpnia).

Piotrowski dla Sport.pl: Już raz wyeliminowałem Lecha z pucharów. Wiem, jak to się robi