Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Luka Modrić spotka się z prezesem Realu Madryt. Chorwat chce odejść do Interu

Włoskie media żyją od kilku dni plotkami łączącymi Lukę Modricia z Interem Mediolan. Według informacji Gianluki Di Marzio, reportera Sky Sports, piłkarz Realu spotka się w najbliższych dniach z prezesem Królewskich Florentino Perez, by porozmawiać o swojej przyszłości.

Zarówno Di Marzio, jak i “La Gazzetta dello Sport” są zgodni, że gwiazdor Realu jest poważnie zainteresowany przenosinami do Serie A. Powodem takiej decyzji Modricia ma być zarówno potrzeba nowych wyzwań po kilku bogatych w sukcesy sezonach w Realu, jak i ulgi podatkowe, na które piłkarz może liczyć we Włoszech.

Julen Lopetegui: Real Madryt ma już następcę Cristiano Ronaldo. Gareth Bale nowym liderem

Modrić spotka się z Perezem

Inter wierzy, że operację uda się przeprowadzić tego lata, jednak zdaje sobie jednocześnie sprawę z tego, że będzie to bardzo trudne. Choć sam zawodnik dał za sprawą swoich agentów do zrozumienia, że chciałby kontynuować karierę w Mediolanie, przekonanie Królewskich do puszczenia zawodnika będzie graniczyło z cudem, zwłaszcza że dopiero co Madryt opuściła największa jego gwiazda Cristiano Ronaldo.

Modrić, którzy przebywa aktualnie na wakacjach we Włoszech, ma w najbliższych dniach spotkać się z Florentino Perezem i poprosić o transfer. Inter do tego czasu wstrzymał wszelkie ruchy na rynku transferowym. Niemal pewne wykupienie Arturo Vidala z Bayernu Monachium wciąż jest negocjowane, ale działacze z Mediolanu nie chcą finalizować kupna gracza nim nie będą mieli pewności, że sprowadzenie Modricia nie jest możliwe. Jeśli Chorwat dostanie zielone światło od Pereza, Inter wszystkie swoje starania skoncentruje właśnie na nim.

El Clasico w październiku i marcu. Real Madryt i FC Barcelona poznały terminarz

Inter liczy pieniądze

Problemem oprócz braku chęci do negocjacji ze strony samego Realu może być też aspekt finansowy całej operacji. Klauzula wykupu 32-letniego Modricia wynosi 500 milionów euro i chociaż w przypadku negocjacji kwota ta będzie o wiele niższa, ciężko podejrzewać, żeby madrytczycy zamierzali łatwo pozbyć się kluczowego zawodnika środka pola, który ma za sobą świetny mundial.

Inter póki co czeka na rozwój wypadków i liczy, że podobnie jak wcześniej Juventus, przeprowadzi transfer, którego nikt w świecie futbolu się nie spodziewał.

Więcej o: