Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Predrag Mijatović zdradził, dlaczego Cristiano Ronaldo odszedł z Realu Madryt

Za kilkanaście dni Cristiano Ronaldo rozpocznie ligowy sezon. Po raz pierwszy od 9 lat nie zrobi tego jednak w barwach Realu Madryt. 10 lipca Portugalczyk podpisał bowiem kontrakt z Juventusem. Były piłkarz Królewskich, Predrag Mijatović, zdradza dlaczego - jego zdaniem - gwiazdor zdecydował się na opuszczenie Hiszpanii.

- Być może przyczyną transferu były nieco napięte stosunki między Cristiano a prezydentem klubu, Florentino Perezem. Nie wiem dokładnie, co się wydarzyło między nimi, ale patrząc z zewnątrz wszystko wskazuje na to, że były poważne problemy. Ich relacja nie mogła być w porządku - powiedział były reprezentant Jugosławii, który w latach 1996-1999 był piłkarzem Realu.

Stosunki Ronaldo z Perezem napięte były już od dawna. Reprezentant Portugalii kilka miesięcy przed swoim odejściem zaczął naciskać prezesa, od którego oczekiwał nowego kontraktu i ogromnej podwyżki. Na mocy ostatniej umowy z Królewskimi, rocznie otrzymywał bowiem 22 mln euro rocznie, po jej ponownym podpisaniu chciał natomiast, by kwota przekroczyła 35 mln.

Wcześniej Ronaldo również kilkukrotnie nie mógł znaleźć porozumienia ze swoim przełożonym. M.in. wtedy, gdy narzekał na niektóre transfery i chciał, by zespół cały czas był budowany wokół niego. - Nie wierzę, że to wszystko było powodem nagłej decyzji. To był proces. Cristiano dojrzewał do takiego rozwiązania - dodał Mijatović.

33-letni Ronaldo kosztował Juventus 117 mln euro. W Turynie przez 3 lata gry zarobi 120 mln.

***

>> Robert Lewandowski zostanie w Bayernie. Niko Kovac: Sytuacja jest jasna, nigdzie nie odchodzi

>> Axel Witsel zostanie piłkarzem Borussii Dortmund

>> Cezary Kucharski skomentował zakończenie współpracy z Robertem Lewandowskim

Więcej o:
Komentarze (24)
Znamy powody odejścia Ronaldo z Realu
Zaloguj się
 • kaasley

  Oceniono 8 razy 8

  Nagłówek: "Predrag Mijatović zdradził, dlaczego Cristiano Ronaldo odszedł z Realu Madryt" a w tekście "Być może przyczyną transferu były...", "Nie wiem dokładnie, co się wydarzyło między nimi..." No rzeczywiście, lepiej poinformowany niż reszta świata...

 • pcat

  Oceniono 7 razy 7

  Bardzo głęboka analiza. Też mam taką - Ronaldo odszedł do Juve ponieważ ... postanowił zmienić klub!

 • j666

  Oceniono 3 razy 3

  Dokładnie wiadomo, że przyczyną przejścia do Włoch są pozasportowe sprawy podatkowe i na dodatek luźny stosunek Włochów do stosowania prawa wobec osób ze świecznika.. Swoją drogą osoba zarabiająca w zyciu kilksaset milionów euro - a mowa nie tylko o Ronaldo, ale i o Messim czy Jamesie - mogłaby się pokusić o bardziej profesjonalnych doradcó podatkowych :-/

 • strach_sie_bac

  Oceniono 3 razy 3

  "Każdy" ma swoją Krychę, Juventus portugalską a Lokomotiv polską :D

 • oyesu

  Oceniono 1 raz 1

  Why?
  For money!

 • 66kropek

  Oceniono 1 raz 1

  Krystyna wykazał się niesamowita klasą;). Na portalu Realu zostawił wycedzoną przez zęby informację, którą kibice odebrali jako" nie kochacie mnie więc pocałujcie mnie w d...ę" po czym po prostu nie powrócił z wakacji.Prawdziwy facet postępuje jak Zidane; żegna się na konferencji prasowej i pozostawia dobre wspomnienia, żal i uczucie niedosytu nie zaś jak Krycha niesmaku i zażenowania

 • wudeer

  Oceniono 3 razy 1

  W Hiszpanii został skazany za oszustwa podatkowe (Messi również). Może wie, że ma więcej na sumieniu i stwierdził, że lepiej zejść z oczy służbom podatkowym.

 • marek.zak1

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze przyczyną jest kasa. Tu jeszcze kwestia ogromnych ulg podatkowych we Włoszech.

 • euthanasiator

  Oceniono 1 raz 1

  I juz wszystko wiem.
  Artykuł z plotka skopiować potraficie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX