Ronaldo, Messi, a teraz James Rodriguez. Kolejny piłkarz z karą za niepłacenie podatków

James Rodriguez dołączył do grona znakomitych piłkarzy, którzy mają problemy z płaceniem podatków. Na Kolumbijczyka została nałożona kara grzywny w wysokości niemal 12 milionów euro.

Wielu piłkarzy nie jest skłonnych do regularnego płacenia podatków. Większość z nich to zawodnicy grający w hiszpańskiej La Liga. W swoim czasie kary zostały nałożone m.in. na Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, a teraz skarbówka wzięła się za Jamesa Rodrigueza.

>>> Cristiano Ronaldo został skazany. Dwa lata pozbawienia wolności

Kolumbijczyk występuje już co prawda w Bayernie Monachium, ale w latach 2014-2017 bronił barw Realu Madryt. Tuż po przybyciu do Hiszpanii powinien zgłosić się do urzędu skarbowego i rozpocząć płacenie podatków nowym miejscu zamieszkania. W ciągu trzech lat pobytu na półwyspie Iberyjskim tylko częściowo wywiązał się z tego obowiązku.

Mecz 37. kolejki La Liga pomiędzy Realem Madryt a SevilląMecz 37. kolejki La Liga pomiędzy Realem Madryt a Sevillą Francisco Seco (AP Photo/Francisco Seco)

Urząd skarbowy wziął pod lupę sytuację Rodrigueza i zostało wszczęte w tej sprawie śledztwo. Ostatecznie na 27-latka nałożono karę grzywny w wysokości 11,65 miliona euro, co jest w głównej mierze związane z olbrzymimi odsetkami. Zdaniem urzędników piłkarz nie popełnił wykroczenia z premedytacją, to wyłącznie kwestia niezrozumienia przepisów.

>>> Brzydkie zachowanie Neymara podczas turnieju Neymar Jr`s Five

Hiszpańskie media dopatrzyły się ciekawej zależności. Bardzo duża część osób mających problemy z hiszpańską skarbówką to ludzie związani z agentem Jorge Mendesem. Są to m.in. Luka Modrić, Radamel Falcao, Fabio Coentrao oraz trener Jose Mourinho.

Więcej o: