"Sport": FC Barcelona może sprzedać nawet siedmiu piłkarzy. Transfery mają przynieść blisko 150 mln euro

FC Barcelona nie próżnuje. Dla Katalończyków letnie okienko transferowe jest bardzo pracowite. Działacze chcą uzyskać ze sprzedanych zawodników około 150 milionów euro, a klub może opuścić łącznie aż siedmiu piłkarzy.

Mistrzowie Hiszpanii w tym okienku sprowadzili już Arthura z Gremio oraz Clementa Lenglet z Sevilli, a niedługo powinni również sfinalizować kupno Adriena Rabiot z Paris Saint-Germain. Klub w większym stopniu koncentruje się teraz jednak na zawodnikach, którzy są w klubie, a dla jakich nie widzi miejsca w zespole Ernesto Valverde. Ich sprzedaż może w całości pokryć koszty wszystkich letnich zakupów Barcelony.

Catalunya Radio: Barcelona bliska sfinalizowania transferu Adriena Rabiot

Yerry Mina, największy wygrany MŚ 2018

Zdecydowanie najłatwiej zarobić będzie Katalończykom na Yerrym Minie. Kolumbijski stoper ma za sobą świetny mundial, na którym zdobył trzy bramki, dzięki czemu stał się jednym z największych wygranych rosyjskiej imprezy. Chociaż nie zmieniło to jego sytuacji w Barcelonie, gdzie do tej pory grywał sporadycznie, otworzyło mu to drogę do regularnej gry w dobrych europejskich klubach. Mistrzowie Hiszpanii oczekują za niego 30 milionów euro. Według dziennika "Sport" piłkarz otrzymał wiele dobrych ofert i prawdopodobnie przyjmie jedną z nich.

Bardzo blisko opuszczenia Camp Nou są także Lucas Digne (ma kontynuować karierę na Wyspach) i Rafinha, którego sprzedaż dziennik opisuje jako priorytetową. Pozbycie się obu graczy powinno przynieść do klubowego budżetu około 40-50 mln euro.

Transfery. FC Barcelona ogłasza nowy transfer. Clement Lenglet zawodnikiem "Dumy Katalonii"

Nie stracić na Gomesie

Na liście transferowej są także Jasper Cillessen (najbardziej prawdopodobny kierunek to Włochy lub Anglia), Aleix Vidal, Marlon oraz Andre Gomes. Tego ostatniego w swoich szeregach chciałyby mieć Juventus Turyn i Arsenal, ale póki co Barcelona nie otrzymała od żadnego z tych klubów wystarczająco satysfakcjonującej oferty. Katalończycy zapłacili za zawodnika Valencii blisko 40 mln euro i nie chcą być na tym transferze stratni. Słaba dyspozycja Gomesa sprawia jednak, że ani Włosi, ani Anglicy nie chcą dać za niego więcej niż 20 mln euro.

150 mln euro do budżetu

Cel Barcelony jest prosty: zarobić na sprzedanych graczach około 150 mln euro. Z wyjątkiem Cillessena, którego odejście rozpatrywane jest tylko pod warunkiem otrzymania naprawdę dobrej oferty, cała reszta wymienionych zawodników prawdopodobnie opuści latem Camp Nou.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.