Catalunya Radio: Barcelona bliska sfinalizowania transferu Adriena Rabiot

Wszystko wskazuje na to, że Adrien Rabiot trafi tego lata do Barcelony. Kataloński klub prowadzi zaawansowane rozmowy z Paris Saint-Germain - potwierdziło Catalunya Radio.

Pomocnik PSG od kilku tygodni łączony był z przenosinami do Hiszpanii, a teraz operacja jego wykupienia przez Katalończyków wchodzi w finalną fazę. Jak podało Catalunya Radio, działacze mistrza Francji oczekują od Barcelony 40 milionów euro i 10 milionów zmiennych.

Neymar dostanie od PSG podwyżkę? Ogromne pieniądze

Transfer Rabiot tylko kwestią czasu

Umowa zawodnika z paryskim klubem wygasa latem przyszłego roku, dlatego Barcelona liczy, że kwota transferu będzie mimo wszystko niższa. Rabiot nie zamierza podpisywać nowego kontraktu z PSG, co oznacza, że jeśli Francuzi nie sprzedadzą go teraz, od stycznia będzie mógł on negocjować z dowolnym klubem i odejść za dwanaście miesięcy za darmo.

Według informacji zdobytych przez radio transfer wydaje się jedynie kwestią czasu. Rabiot z Barceloną podpisze pięcioletni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał około 7 milionów euro za sezon.

Ligue 1. PSG chce kupić Philippe Coutinho. Rekordowa kwota za Brazylijczyka

Odejście Francuza to dobra wiadomość dla Grzegorza Krychowiaka. Jeśli Polak nie zostanie sprzedany lub wypożyczony (póki co największe zainteresowanie wykazują kluby rosyjskie - Lokomotiw i Spartak), będzie miał o jednego rywala mniej do walki o miejsce w składzie paryżan.

Sukcesy w Paryżu

Rabiot do PSG trafił w 2010 roku w wieku 15 lat. W barwach stołecznego klubu czterokrotnie zdobywał mistrzostwo i krajowy puchar. Oprócz tego ma na koncie pięć triumfów w rozgrywkach o Puchar Ligi oraz trzy superpuchary Francji.

Więcej o: