Ligue 1. PSG chce kupić Philippe Coutinho. Rekordowa kwota za Brazylijczyka

Hiszpańskie media informują, że Paris Saint Germain złożyło ofertę FC Barcelonie za Philippe Coutinho. Mistrzowie Francji zaoferowali 270 milionów euro.

"Bild" alarmuje. Kolejne oskarżenia o doping wśród rosyjskich zawodników

W styczniu 2018 roku Philippe Coutinho przeszedł z Liverpoolu do FC Barcelony czym zakończyła się saga związana z transferem do "Dumy Katalonii". Jednak po zaledwie 26-latek może zmienić otoczenie.

Jak poinformowały hiszpańskie media Paris Saint Germain chce w swoim zespole zawodnika mistrzów Hiszpanii. W tym celu została wysłana już oferta opiewająca na 270 milionów euro. Jeżeli władze katalońskiego klubu zgodziłyby się na taką ofertę, a sam Coutinho doszedłby do porozumienia z działaczami PSG, to mielibyśmy nowy rekord transferowy. Poprzedni ustanowił w 2017 roku Neymar, również zamieniając Barcelonę na Paryż.

Zdaniem "Mundo Deportivo" Paris Saint Germain chce ściągnąć Coutinho nie tylko ze względu na jego wysokie umiejętności, ale także i dlatego, że jest bliskim przyjacielem Neymara, co miałoby przekonać napastnika by pozostał w stolicy Francji na dłużej.

Przeszkodą nie do przejścia dla Paryżan może być natomiast Finansowe Fair Play. Zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela musiał sprzedać kilku zawodników, aby spełnić wymagania FFP i nie zostać ukaranym przez UEFA.

Na pewno również sama FC Barcelona nie będzie tak chętna do negocjacji w sprawie transferu Coutinho, po tym jak "Duma Katalonii" męczyła się, aby nakłonić Liverpool do sprzedaży Brazylijczyka, a w szczególności mając na uwadze, że sam 26-latek występuje w Barcelonie dopiero od początku 2018 roku.

W minionym sezonie zagrał w 22 spotkaniach mistrzów Hiszpanii, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 6 asyst.

Więcej o: