Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. FC Barcelona chce jak najszybciej kupić Arthura

FC Barcelona chce jak najszybciej ściągnąć z Gremio Porto Alegre, Arthura.

FC Barcelona jest mocno zainteresowana kupnem Brazylijczyka z Gremio Porto Alegre, 21-letniego Arthura. Ma on zastąpić Andresa Iniestę, który wraz z końcem poprzedniego sezonu odszedł z zespołu mistrza Hiszpanii.

Początkowo pomocnik Gremio miał trafić do stolicy Katalonii dopiero zimą 2019 roku, jednak klub postanowił przyśpieszyć swoje działania i jak najszybciej chcą zaprezentować Arthura jako nowego piłkarza "Dumy Katalonii"

Zdaniem hiszpańskiego "Sportu" wszystkie szczegóły są już dogadane i działacze FC Barcelony czekają już jedynie, aż przyjdą wszystkie dokumenty do Hiszpanii. Obecny plan zakłada, że w niedzielę zawodnik przyleciałby do Barcelony, a w przyszłym tygodniu byłby zaprezentowany.

W ciągu kilku najbliższych godzin ma zostać zorganizowana konferencja Gremio, na której pomocnik oficjalnie pożegnałby się z kolegami z klubu oraz z kibicami, a następnie ruszyłby na podbój Europy.

Trener FC Barcelony, Ernesto Valverde bardzo liczy na nowego zawodnika, w którym szkoleniowiec mistrzów Hiszpanii upatruje następcę Andresa Iniesty. Valverde wierzy także, że Arthur trafi do jego klubu jak najszybciej i szybko przystosuje się do stylu gry i tempa jaki prezentuje zespół.

Arthur w bieżącym sezonie (Brazylijczycy grają systemem wiosna-jesień), zagrał w 10 spotkaniach (858 minut na boisku), podczas których zdobył jedną bramkę i zaliczył dwie asysty. Portal "Transfermarkt" wycenił 21-latka na 30 milionów euro.