Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lionel Messi: Zamieniłbym tytuł z Barceloną na mistrzostwo świata

Wierzę w nasz zespół. Bardzo ciężko pracujemy, mamy utalentowanych i doświadczonych graczy. Ale nie jedziemy z przekonaniem, że zdobędziemy tytuł, bo jesteśmy najlepsi. To tak nie działa - mówił przed mundialem Lionel Messi.

Messi z Barceloną w klubowej piłce osiągnął wszystko. Z reprezentacją Argentyny wielkiego triumfu jeszcze nie miał - w 2014 roku doznał porażki w finale z Niemcami, w 2015 i 2016 roku nie uniknął klęski podczas Copa America.

- Zamieniłbym tytuł z Barceloną na mistrzostwo świata. Wygranie mundialu byłoby czymś naprawdę wyjątkowym - powiedział Messi telewizji El Trece. Argentyna na triumf w mistrzostwach świata czeka od 1986 roku.

- Wierzę w nasz zespół. Bardzo ciężko pracujemy, mamy utalentowanych i doświadczonych graczy. Ale nie jedziemy z przekonaniem, że zdobędziemy tytuł, bo jesteśmy najlepsi. To tak nie działa - stwierdził Messi.

Argentyna w MŚ zagra w grupie D. Za rywali ma Islandię, Chorwację oraz Nigerię. Pierwszy mecz na mundialu rozegra 16 czerwca z Islandią.

- Islandczycy podczas ostatniego Euro pokazali, że są groźni dla każdego. Chorwaci mają dobrych zawodników środka pola, ale są o poziom gorsi niż Hiszpanie, a Nigeria zawsze jest dla nas wyzwaniem - zanalizował Messi.