Barcelona wciąż niepokonana. Popis mistrzów Hiszpanii

Villarreal
0
1
1
Bramki: Coutinho (11.), Paulinho (16.), Messi (45.), Dembele (87., 90.) Skład: Cillessen - Semedo, Pique (80. Mina), Vermaelen, Digne - Paulinho, Busquets (65. Rakitić), Iniesta - Dembele, Messi (61. L.Suarez), Coutinho
Villarreal
Bramki: Sansone (54.) Kartki: Ruiz, Fuego, Gaspar - żółta Skład: Asenjo - Gaspar, Alvaro, Ruiz, Costa - Trigueros (57. Fuego), Hernandez - Castillejo, Fornals, Czeryszew (46. Sansone) - Bacca (70. Unal)
Barcelona rozniosła przed własną publicznością Villarreal 5:1 w zaległym meczu 34. kolejki La Ligi. Mistrzowie Hiszpanii pozostają jedyną w tym sezonie niepokonaną w tych rozgrywkach drużyną.

Katalończycy, którzy już ponad tydzień temu zapewnili sobie tytuł, zaczęli spokojnie, a mimo to już po kwadransie prowadzili 2:0 po trafieniach Brazylijczyków: Philippe Coutinho i Paulinho. Przed przerwą trzeciego gola po fantastycznej dwójkowej akcji z Andresem Iniestą dołożył Lionel Messi, dla którego był to 34. gol w tym sezonie La Ligi.

Po przerwie Barcelona nie forsowała tempa, a za statyczną grę zapłaciła straconą bramką, choć goście mieli przy niej trochę szczęścia. Po strzale Pablo Fornalsa piłka odbiła się od Nicoli Sansone i zmyliła kompletnie bezradnego w tej sytuacji Jaspera Cillessena.

Gol nie ożywił jednak specjalnie Villarrealu, a z boiska przez długie minuty wiało nudą. Gospodarze wyższy bieg wrzucili dopiero w końcówce, gdzie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Ousmane Dembele. Najpierw Francuz wykończył świetną indywidualną akcję Ivana Rakiticia, a potem sam popisał się długim rajdem, który sfinalizował pięknym lobem.

Barcelona pozostaje w tym sezonie ligi hiszpańskiej niepokonana. W 36 meczach odniosła 27 zwycięstw i zanotowała 9 remisów.