Barcelona mistrzem Hiszpanii! To już ich 25. tytuł w historii

W niedzielnym meczu 34. kolejki ligi hiszpańskiej Barcelona wygrała na wyjeździe 4:2 z Deportivo La Coruna i zapewniła sobie mistrzostwo kraju, choć do końca rozgrywek zostały im cztery spotkania.

Barcelona może się pochwalić bilansem 25 wygranych i 9 remisów. Ani razu nie przegrała w lidze. Wiceliderem tabeli jest Atletico Madryt, które rozegrało mecz więcej, ale na swoim koncie ma 75 punktów, czyli nie ma już nawet matematycznych szans, aby wyprzedzić Barcelonę, która ma 84 "oczka".

Niedzielne spotkanie zaczęło się zgodnie z planem. Po 38 minutach zespół Ernesto Valverde prowadził już 2:0, po trafieniach Coutinho i Messiego.

120 sekund później gola kontaktowego strzelił Perez. W 64. minucie do remisu doprowadził Colak. Kiedy wydawało się, że wynik już nie ulegnie zmianie, to w końcówce meczu bramkarza gospodarzy dwukrotnie pokonał Messi. Dla Argentyńczyka było to odpowiednie 32. i 33. trafienie w lidze hiszpańskiej. Nikt nie ma więcej.

W ostatnich czterech latach Barcelona aż trzykrotnie cieszyła się z mistrzostwa, jedynie  w zeszłym sezonie lepszy okazał się Real. Teraz Królewscy zajmują dopiero trzecią lokatę, ale grają za to w półfinale Ligi Mistrzów. Barca pożegnała się z europejskimi pucharami na etapie ćwierćfinałów, kiedy lepsza okazała się AS Roma.