Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Oficjalnie: Andres Iniesta odchodzi z Barcelony

Koniec epoki. Andres Iniesta odchodzi z Barcelony po zakończeniu tego sezonu.

- Zorganizowałem tę konferencję prasową, aby poinformować, że to mój ostatni sezon w Barcelonie - poinformował kapitan "Dumy Katalonii".

To, że Iniesta odejdzie, było pewne od dłuższego czasu. Hiszpan prawdopodobnie przeniesie się do Chin. Chodzi prawdopodobnie o Chongqing Dangdai. - Jestem przekonany, że będziemy mogli zaprezentować Andresa Iniestę już niebawem. Jego przybycie będzie wspaniałym wydarzeniem dla naszego klubu, i nagrodą dla naszej marki - mówił prezes klubu.

Iniesta w Chinach miałby spędzić ostatnie lata swojej piłkarskiej kariery, przy okazji promując i wprowadzając na rynek wina, produkowane w winiarni należącej do jego ojca.

- Po 22 latach spędzonych tutaj wiem, co oznacza granie dla najlepszego klubu na świecie. Właśnie tak wyobrażałem sobie koniec mojej kariery w Barcelonie. Czuję się potrzebny, ważny, gram, wygrywam trofea. To trudny dzień dla mnie. Spędziłem tu całe życie - powiedział Iniesta.

- Takie jest życie. Z czasem coraz ciężej utrzymać ten sam poziom. Nie mógłbym sobie wybaczyć, gdybym pozostawił klub w niewygodnej sytuacji. Nie zasługuje na to, tak samo jak i ja. To moja decyzja, chciałem się nią podzielić.

Gdzie trafi Iniesta? - Powiedziałem, że nigdy nie zagram przeciwko Barcelonie, dlatego nie będę grał w Europie. Wszystko się wyjaśni po sezonie.

Iniesta zdobył z Barceloną osiem mistrzostw Hiszpanii i czterokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów oraz sześciokrotnie Puchar Króla.