Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

To będzie nowy klub Unaia Emery'ego? Wielki powrót

Wszystko wskazuje na to, że Unai Emery nie będzie trenerem Paris Saint-Germain w nowym sezonie. Jego zastępcą ma zostać Thomas Tuchel. Emery nową pracę może znaleźć w Realu Soceidad. Klubie, w którym się wychował.

- To klub, który zawsze zajmował ważne miejsce w moim sercu. Spędziłem tam 10 lat, dorastałem. Czy tam wrócę? Nie wiem, ale chciałbym, żeby tak się stało - powiedział obecny trener Paris Saint-Germain cytowany przez dziennik 'AS'.

46-letni szkoleniowiec był zawodnikiem Realu Sociedad w latach dziewięćdziesiątych. Emery urodził się niedaleko San Sebastian, w miejscowości Hondarribia. Hiszpańskie media sugerują, że po przygodzie w Paryżu, Emery chętnie wróciłby w rodzinne strony.

W niedzielę hiszpański szkoleniowiec wywalczył z PSG mistrzostwo Francji. Jego zespół pokonał Monaco 7:1, ale tytuł nie uchroni Emery'ego przed zwolnieniem. Jego następcą ma zostać Thomas Tuchel.

- Jestem trenerem PSG. Rozwijamy się poprzez cierpliwość i solidność. Mamy ambicję być jeszcze mocniejsi i przekuć to na sukcesy we Francji oraz w Europie - powiedział Emery. O przyszłości ani słowa.