Barcelona wygrała w hicie, ale znowu nie zachwyciła

Valencia
0
1
1
Bramki: L.Suarez (15.), Umtiti (51.) Kartki: Pique, Dembele - żółta Skład: Ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Coutinho (79. Dembele), Busquets, Paulinho, Iniesta (84. D.Suarez) - Messi, L.Suarez
Valencia
Bramki: Parejo (86. - karny) Kartki: Kondogbia, Gabriel - żółta Skład: Neto - Vezo, Garay, Gabriel, Gaya - Soler, Kondogbia, Parejo, Guedes (69. Pereira) - Mina (71. Vietto), Rodrigo (80. Zaza)
FC Barcelona pokonała 2:1 Valencię w meczu na szczycie ligi hiszpańskiej. Trzy punkty zdobyte w sobotę przybliżają znacznie Dumę Katalonii do zapewnienia sobie tytułu mistrza kraju.

Dla Barcelony był to pierwszy mecz po wtorkowym blamażu w Lidze Mistrzów, w której Katalończycy przegrali z Romą na wyjeździe 0:3 i w fatalnym stylu odpadli z rozgrywek.

Drużyna Ernesto Valverde przeciwko Valencii nie zachwyciła, ale trzy punkty mimo to pozostały na Camp Nou. W 15. minucie wynik po świetnym podaniu Philippe Coutinho otworzył Luis Suarez, a na 2:0 po przerwie, ponownie po asyście Brazylijczyka, podwyższył Samuel Umtiti.

Goście na początku drugiej części spotkania mieli na koncie dwukrotnie więcej oddanych strzałów od rywali. Nie przekładało się to jednak w żadnym stopniu na wynik. Po strzeleniu drugiego gola Katalończycy grali o wiele spokojniej i mogli pokusić się o kolejne trafienia. Groźnie na bramkę Neto uderzali m.in. Lionel Messi i Andres Iniesta, ale w przypadku pierwszego zabrakło precyzji, a przy strzale Hiszpana dobrze interweniował golkiper Nietoperzy.

W końcówce, choć nic tego nie zapowiadało, goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Po faulu wprowadzonego zaledwie kilka minut wcześniej na boisko Ousmane'a Dembele Valencia wywalczyła rzut karny, którego na gola zamienił Dani Parejo. Podopieczni Marcelino rzucili się w ostatnich minutach do ataku, ale nie zdołali już doprowadzić do remisu.

Barcelona pozostaje w tym sezonie La Ligi niepokonana, a mecz z Valencią był dla niej ogólnie 39. z rzędu bez porażki w rozgrywkach ligowych - to nowy rekord ligi (poprzedni należał do Realu Sociedad i został ustanowiony w latach 1979-1980).

Po sobotnim meczu Blaugrana ma 82 pkt i nad drugim Atletico Madryt posiada przewagę aż 14 "oczek", trzecia jest Valencia ze stratą 17 pkt, a czwarty Real, który traci ich 18. Atletico i Real swoje spotkania w ramach 32. kolejki rozegrają dopiero w niedzielę.