Fenomenalny wyczyn Griezmanna. Siedem goli w dwóch meczach

Antoine Griezmann popisuje się niesamowitą skutecznością. Francuski napastnik strzelił siedem goli w ostatnich dwóch meczach ligi hiszpańskiej. Griezmann został też pierwszym piłkarzem Atletico, który strzelał hattricki w dwóch meczach z rzędu.

Jeszcze niedawno Antoine Griezmann raził nieskutecznością. Na przełomie 2017 i 2018 roku Francuz zaliczył serię czterech meczów bez gola, a kibice Atletico twierdzili, że Francuz jest już myślami przy transferze do Barcelony lub Manchesteru United

Zła passa się jednak skończyła i Griezmann zaczął strzelać jak oszalały. W ostatnich siedmiu meczach Francuz strzelił 10 bramek. Warto jednak zaznaczyć, że aż siedem z nich zdobył w dwóch ostatnich meczach (z Sevillą i Leganes). 

25 lutego Francuz popisał się hattrickiem w wygranym 5:2 meczu z Sevillą, a w środku tygodnia był jeszcze lepszy, bo zdobył wszystkie cztery bramki w rywalizacji z klubem z przedmieść Madrytu, czyli Leganes. 

Ozdobą spotkania z Leganes był gol na 2:0, którego Griezmann zdobył z rzutu wolnego

Francuz miał udział w 18 z ostatnich 20 ostatnich bramek strzelonych przez Atletico. Griezmann stał się również pierwszym zawodnikiem Atletico, który zdobył hattricki w dwóch meczach z rzędu. 

Copyright © Agora SA