Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt zdecydowany sprzedać gwiazdę. To ułatwi transfer Lewandowskiego?

Gareth Bale opuści prawdopodobnie latem Real Madryt. Według dziennika "Marca" działacze klubu ze stolicy Hiszpanii podjęli już decyzję o sprzedaży piłkarza w najbliższym okienku transferowym.

Gdy w 2013 roku Bale przychodził do Realu z Tottenhamu Hostspur za rekordową wówczas kwotę 100 mln euro, Walijczyka określano jako następcę Cristiano Ronaldo. Po pięciu latach nikt w Madrycie nie oszukuje się, że gwiazdor nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Atakujący od początku swojej przygody z ekipą Królewskich borykał się z problemami zdrowotnymi, które nigdy nie pozwoliły mu w pełni rozwinąć w Madrycie skrzydeł. W ciągu pięciu sezonów Bale przez kontuzje opuścił ponad 80 spotkań. W samym sezonie 2017/2018 aż trzy miesiące stracił z powodu urazów.

Prezes Realu Florentino Perez jest rozczarowany i wie, że czas jego gwiazdy w drużynie dobiegł końca. Latem działacze mają zrobić wszystko, co w ich mocy, aby znaleźć Bale’owi nowy klub. Potencjalne odejście Walijczyka jest również ważne w kontekście transferu Roberta Lewandowskiego. Polak, jeśli jego przenosiny do Hiszpanii dojdą do skutku, będzie zarabiał co najmniej 20 mln euro za sezon. Real musi odchudzić budżet na pensje, a 15 mln, jakie pobiera rocznie Bale, zostaną przeznaczone na opłacenie usług napastnika Bayernu.

Królewscy za swoją gwiazdę chcą od przyszłego nabywcy dostać 90 mln euro.