La Liga. Pewna wygrana Realu z Valencią

Real Madryt pokonał na wyjeździe Valencię 4:1 w drugim sobotnim meczu hiszpańskiej La Ligi. Bramki dla drużyny Zinedine Zidane'a zdobyli Cristiano Ronaldo (dwie) oraz Marcelo i Toni Kroos. Gola dla gospodarzy strzelił Santiago Mina.
Valencia
Bramki: Mina (59.) Kartki: Gaya, Parejo - żółta Skład: Neto - Montoya, Garay, Coquelin, Latorre (77. Pereira) - Guedes (48. Soler), Parejo, Kondogbia, Gaya - Mina, Rodrigo (75. Zaza)
Real Madryt
Bramki: Ronaldo (16. - karny, 38. - karny), Marcelo (84.), Kroos (89.) Kartki: Bale, Varane, Carvajal - żółta Skład: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Modrić (88. Kovacić), Casemiro, Kroos - Bale (69. Vazquez), Benzema (78. Asensio), Ronaldo

"Królewscy" do przerwy prowadzili 2:0. Obie bramki padały z rzutów karnych, obie zdobył Ronaldo. W pierwszym przypadku w polu karnym Valencii faulowany był sam Portugalczyk, w drugim Karim Benzema.

Real prowadził, ale Valencia nie złożyła broni. W 59. minucie po podaniu Daniela Parejo gola strzelił Mina. Kiedy wydawało się, że wyrównujące trafienie dla gospodarzy jest kwestią czasu, dwa ciosy zadał Real.

W 84. minucie po dwójkowej akcji z Marco Asensio bramkę na 3:1 zdobył Marcelo. Pięć minut później znakomite podanie piętą Mato Kovacicia na gola zamienił Kroos.

Real wygrał i zmniejszył stratę do Valencii do dwóch punktów. Zespół Zidane'a zajmuje 4. miejsce w tabeli, do prowadzącej Barcelony traci 16 punktów. Do drugiego Atletico pięć "oczek".