Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Javier Mascherano odchodzi z Barcelony! Oficjalnie

Siedem lat, sześć miesięcy i koniec. Barcelona poinformowała we wtorek, że Javier Mascherano oficjalnie opuszcza kataloński klub. W środę odbędzie się pożegnanie piłkarza. Argentyńczyk odchodzi z Katalonii spełniony.

Mascherano trafił do Barcelony latem 2010 roku. Kataloński klub zapłacił za Argentyńczyka 20 milionów euro Liverpoolowi. W Hiszpanii Mascherano wygrał cztery mistrzostwa, cztery Puchary Króla i trzy Superpuchary. Na arenie międzynarodowej nie było gorzej. Dwie Ligi Mistrzów, dwa Superpuchary Europy i dwa Klubowe Mistrzostwa Świata. Mascherano odchodzi z Barcelony spełniony.

We wtorek kataloński klub poinformował, że 33-latek kończy swoją grę na Camp Nou. - Javier Mascherano opuszcza FC Barcelonę. Pożegnanie Argentyńczyka odbędzie się w środę o godzinie 11 - czytamy w specjalnym oświadczeniu.

Mascherano nie zamierza kończyć kariery. Wszystko wskazuje, że będzie ją kontynuował w Chinach. Doświadczony piłkarz ma podpisać kontrakt z Hebei China Fortune.

Argentyńczyk zagrał w tym sezonie w 12 meczach Barcelony. Łącznie uzbierał ich 333. Strzelił jednego gola i miał osiem asyst.

Zobacz wideo