Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Philippe Coutinho jeszcze nie wybrał numeru na koszulce, ale media już wiedzą

Philippe Coutinho podpisał kontrakt z Barceloną, ale nie wybrał jeszcze numeru na koszulce. Media w Hiszpanii informują, że Brazylijczyk będzie występował z numerem 14, który w przeszłości należał do Johana Cruyffa, legendy katalońskiego klubu.

Coutinho został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Barcelony. Brazylijczyk kosztował 140 mln funtów, z czego 105 mln Barcelona zapłaci od razu. Pozostała kwota zostanie wypłacona po spełnieniu dodatkowych warunków. Brazylijczyk podpisał 5,5-letni kontrakt z klauzulą odejścia na poziomie 400 mln euro, ale nie wybrał jeszcze numeru.

Media w Hiszpanii informują, że reprezentant Brazylii wybierze 14, którą zwolni odchodzący do Hebei China Fortune Javier Mascherano. W przeszłości '14' należała do Johana Cruyffa, legendy katalońskiego klubu.

W tym sezonie Coutinho zagrał w 20 meczach Liverpoolu we wszystkich rozgrywkach. Strzelił dwanaście goli i zaliczył dziewięć asyst.

To drugi najwyższy transfer w historii piłki nożnej. Najdroższy był Neymar (222 mln euro). Latem Coutinho zostanie wyprzedzony przez Kyliana Mbappe - AS Monaco ma dostać za niego od Paris Saint-Germain łącznie aż 180 mln. Obecnie Mbappe jest wypożyczony.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (4)
Philippe Coutinho jeszcze nie wybrał numeru na koszulce, ale media już wiedzą
Zaloguj się
  • Pawel Partyka

    0

    Cruyff gral w Barcelonie z 9 albo z 14, ale ten ostatni numer jest chyba najlepiej wspominany

  • dobieslaw.pelczarski

    Oceniono 1 raz -1

    Cruyff z 14 w Barcelonie? W czasach kiedy nie było stałych numerów a podstawowa jedenastka wychodziła na boisko z numerami od 1 do 11....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX