2
0
2
Celta Vigo
Bramki: Wass (33.), Gomez (82.) Kartki: Mallo, Aspas - żółta Skład: Blanco - Mallo, Roncaglia, Cabral, Jonny - Wass (90. Jozabed), Radoja (73. Lobotka), Hernandez - Aspas, Gomez, Sisto (73. Mor)
Real Madryt
Bramki: Bale (36., 38.) Kartki: Casemiro, Navas - żółta Skład: Navas - Hakimi, Varane, Nacho, Marcelo - Modrić (77. Vazquez), Casemiro, Kroos - Isco (77. Kovacić) - Ronaldo, Bale (84. Asensio)
Real Madryt zremisował na wyjeździe z Celtą Vigo 2:2. Gole dla gospodarzy strzelili Daniel Wass i Maxi Gomez, obie bramki dla "Królewskich" zdobył Gareth Bale.

Strzelanie na Estadio Balaidos zaczęło się w 33. minucie spotkania. Wtedy to doskonałym podaniem do Wassa popisał się Iago Aspas. Duńczyk znalazł się tylko przed Keylorem Navasem i chociaż na plecach już miał obrońcę Realu, to zachował spokój i pięknym lobem dał gospodarzom prowadzenie.

Kibice Celty nie cieszyli się jednak długo. Bohaterem Realu długo był Bale. W 36. minucie Walijczyk strzelił gola po podaniu Toniego Kroosa, a 120 sekund później wykorzystał świetną asystę Isco.

Niemal do końca spotkania wydawało się, że Real wyjedzie z Vigo z kompletem punktów. Gospodarze atakowali, ale nie potrafili pokonać Navasa. Nie potrafili, chociaż mieli nawet rzut karny. W 72. minucie zmarnował go Aspas.

10 minut później na ratunek Celcie przyszedł Gomez. Z prawej strony dośrodkował Wass, a 21-letni napastnik gospodarzy strzałem głową z bliska pokonał Navasa.

Po 17 meczach Real zajmuje czwarte miejsce w lidze. "Królewscy" mają 32 punkty, tracą pięć "oczek" do Valencii, siedem do Atletico i aż 16 do Barcelony. Zespół Zinedine Zidane'a ma jeden mecz zaległy do rozegrania. Celta z 22 punktami jest na 14. pozycji.