Trener Sevilli zwolniony. Tydzień temu wrócił po operacji usunięcia nowotworu

Sevilla zdecydowała się na zwolnienie swojego szkoleniowca Eduardo Berizzo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że trener dopiero tydzień temu wrócił do pracy po operacji usunięcia nowotworu prostaty.

W listopadzie świat obiegła informacja, że Eduardo Berizzo zmaga się z poważną chorobą. Miało to miejsce tuż po tym, jak Sevilla przegrywała w Lidze Mistrzów z Liverpoolem. Po pierwszej połowie było już 0:3, ale w drugiej części gry Hiszpanie zdołali strzelić trzy bramki. Pojawiła się wówczas wiadomość,  że do walki natchnął ich właśnie trener, który przyznał, że zmaga się z nowotworem. 

Pod koniec miesiąca Berizzo poddał się operacji, a do pracy powrócił 16-go grudnia. Już 22-go grudnia władze klubu podjęły jednak decyzję o zwolnieniu szkoleniowca. 

- Rada Dyrektorów Sevilli FC, która spotkała się w ten piątek, 22 grudnia po południu. Rada podjęła decyzję o zwolnieniu trenera pierwszego zespołu -Eduardo Berizzo, ze względu na złe wyniki drużyny - czytamy w oświadczeniu Sevilli. 

Sevilla jest obecnie na piątym miejscu w tabeli, ale drużyna ostatni raz wygrała na początku grudnia. Później przytrafiły jej się jednak porażki z Real Madryt, Realem Sociedad,a także remis z Levante.

Copyright © Agora SA