La Liga. Real Madryt zniszczył Sevillę w pierwszej połowie

Szalona pierwsza połowa wystarczyła. Real Madryt pokonał Sevillę 5:0, a Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole. Portugalczyk odblokował się w lidze po zgarnięciu piątej Złotej Piłki.

Real Madryt nie miał żadnych litości dla Sevillii w pierwszej połowie meczu na Estadio Santiago Bernabeu. Zespół Zinedine'a Zidane'a strzelił pięć goli w 42 minuty i zbliżył się w tabeli La Liga do Barcelony.

W trzeciej minucie Sergio Rico pokonał Nacho. Dwadzieścia minut później trafił Cristiano Ronaldo, dla którego był to dopiero trzeci gol w lidze. Nie minęło dziesięć minut, a Portugalczyk cieszył się z kolejnego trafienia. Pewnie wykonany rzut karny dał Realowi trzeciego gola w meczu.

Koniec strzelania? Nic z tego. Real atakował i zdobył jeszcze dwie bramki przed przerwą. Najpierw podanie Lucasa wykończył Toni Kroos, a chwilę później Benzema asystował przy golu Achrafa Hakimiego.

Dla Realu było to dziewiąte zwycięstwo w piętnastym meczu La Liga. "Królewscy" zajmują trzecie miejsce, a do liderującej Barcelony tracą pięć punktów. Kataloński klub  zagra w niedzielę na wyjeździe z Villarreal.