Transfery. Arthur trafi do Barcelony? Pojawiło się zdjęcie piłkarza w koszulce tego klubu

Arthur z Gremio Porto Alegre może trafić do FC Barcelony. Brazylijski klub jest jednak bardzo niezadowolony z rozmów jakie lider ligi hiszpańskiej toczy z piłkarzem.

W sobotę w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie piłkarza w koszulce Barcelony, na którym stoi obok dyrektora sportowego Roberta Fernandeza i innych przedstawicieli Barcelony. Zostało ono zrobione w Brazylii, gdzie toczą się rozmowy w sprawie transferu. Gremio jest bardzo niezadowolone z tego faktu i zamierza poskarżyć się do FIFA.

- Przedstawiciele Barcelony mieli jedynie poznać rodzinę Arthura. Nie jest to nic złego, ale publikowanie zdjęć, na których zakłada koszulkę Barcelony było zupełnie niepotrzebne. Przekażemy tę sprawę FIFA - powiedział Hector Nein, dyrektor zespołu prawników Gremio.

21-latek w tym roku rozegrał w Gremio 39 meczów. Strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2019 roku. Klauzula odejścia wynosi 50 mln euro. Gremio zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata po tym jak wygrało Copa Libertadores (południowoamerykańska Liga Mistrzów).