Primera Division. Najgorsza passa Lionela Messiego od siedmiu lat

Po raz pierwszy od 2010 roku Lionel Messi nie strzelił żadnego gola w sześciu kolejnych meczach!

Pięć z tych spotkań Messi rozegrał w barwach Barcelony, do tego dołożył jeszcze towarzyskie spotkanie reprezentacji Argentyny z Rosją.

Inna sprawa, że jego zła passa powinna być przerwana, ale fatalny błąd popełnił sędzia. W 30. minucie meczu z Valencią (1-1) Messi oddał strzał, a piłkę w niewytłumaczalny sposób przepuścił Neto. Wybił ją dopiero zza linii bramkowej, ale sędziowie uznali, że gola nie było!

Argentyńczyk wydatnie jednak pomógł Barcelonie w uzyskaniu punktu. Zaliczył fantastyczną asystę przy golu Jordiego Alby na 1-1. Messi wciąż jest liderem strzelców ligi hiszpańskiej z 12 golami w 13 meczach - ma o trzy trafienia więcej od Simone Zazy.