Puchar Króla. Barcelona pewnie pokonała Murcię

Barcelona pewnie pokonała Real Murcię w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla. Faworyci wygrali na wyjeździe 3-0.

Barcelona postawiła na rezerwowy skład. W drużynie zadebiutował Jose Arnaiz, a pierwsze występy w tym sezonie zanotowali Jasper Cillessen, Thomas Vermaelen i Carles Alena.

Faworyci od początku przeważali, ale w ich grze było sporo niedokładności. Murcia wyprowadzała za to nieliczne, choć groźne kontrataki jak w 28. minucie, gdy z kilku metrów fatalnie spudłował Fernando Llorente.

Barcelona objęła prowadzenie dopiero w 44. minucie. Piłkę w pole karne dośrodkował Gerard Deulofeu, a tam walkę o pozycję wygrał Paco Alcacer, który pokonał bramkarza. Kolejne gole "Duma Katalonii" strzeliła tuż po przerwie. W 52. minucie gola po kapitalnym rajdzie i minięciu trzech rywali strzelił Deulofeu, a cztery minuty później trafił Arnaiz po płaskim uderzeniu z linii pola karnego.

Murcia jednak nie poddawała się, a najlepsze okazje zmarnowała w 71. minucie. Rezerwowy Salva Chamorro dwukrotnie uderzał na bramkę Cillessena z najbliższej odległości, ale Holender nie dał się pokonać. Dzięki temu zwycięstwu Barcelona jest o krok od awansu do 1/8 finału. Rewanż odbędzie się 29 listopada na Camp Nou.