0
0
0
Real Madryt
Bramki: Oliveira (19. - sam.), Asensio (28.), Marcelo (82.) Kartki: Casemiro - żółta Skład: Casilla - Nacho, Varane, Ramos, Hernandez - Modrić, Casemiro, Ceballos (71. Marcelo) - Isco (71. Vazquez) - Asensio (64. Benzema), Ronaldo
Eibar
Kartki: Charles - żółta Skład: Dmitrović - Capa (73. Pena), Arbilla, Oliveira, Lomban, Cote - Jordan, Escalante (79. Enrich), Rivera, Inui - Charles (63. Kike)
Dwa gole w pierwszej połowie, jeden w drugiej. Real Madryt pokonał Eibar 3:0 i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Barcelony traci pięć punktów, do drugiej Valencii - jeden.

Bohaterem "Królewskich" był Marco Asensio, który zdobył bramkę i miał udział przy samobójczym trafieniu rywala. Real po niespełna pół godzinie gry prowadził 2:0, ale zupełnie nie zachwycał. Najbardziej zawodził Cristiano Ronaldo, który w tym sezonie strzelił w lidze tylko jednego gola.

W niedzielę swojego dorobku nie poprawił. Partaczył nawet tak doskonałe akcje, jak ta z 66. minuty, kiedy stanął oko w oko z bramkarzem Eibar.

Real kropkę nad "i" postawił osiem minut przed końcem spotkania. Zrobił to rezerwowy Marcelo, który niczym rasowy napastnik - płaskim strzałem obok Marko Dmitrovicia - wykończył prostopadłe podanie Karima Benzemy.

Real po dziewięciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Barcelony traci pięć punktów, do drugiej Valencii - jeden. W następną niedzielę zagra na wyjeździe z Gironą, początek meczu o 16:15.