1
1
2
Getafe
Bramki: Molina (56.) Skład: Guaita - Pacheco Antunes, Dakonam, Cala, Suarez - Arambarri (Gonzalez 84.), Bergara - Diedhiou (Lacen 68.), Fajr, Jimenez - Molina
Real Madryt
Bramki: Benzema (40.), Ronaldo (86.) Skład: Casilla - Marcelo (Hernandez 72.), Nacho, Ramos, Hakimi - Asensio, Llorente, Kroos, Lucas (Isco 72.) - Benzema (Mayoral 81.), Ronaldo
Długo w sobotnie popołudnie męczył się Real Madryt. Mistrzowie Hiszpanii ostatecznie pokonali jednak na wyjeździe Getafe 2:1.

Zinedine Zidane przed meczem z Getafe miał spore problemy kadrowe. Z powodu kontuzji w sobotę nie mogli zagrać m.in. Keylor Navas, Dani Carvajal i Gareth Bale. Tylko na ławce rezerwowych usiadł zaś Luka Modrić.

Był to jednak dopiero początek problemów "Królewskich" tego dnia. Chociaż w 39. minucie prowadzenie dał im Karim Benzema, to przez gola Jorge Moliny z 56. minuty, Real o zwycięstwo drżeć musiał do samego końca.

Dopiero w 85. minucie triumf mistrzom Hiszpanii zapewnił niezawodny Cristiano Ronaldo. Po ośmiu kolejkach Real na swoim koncie ma 17 punktów i traci cztery "oczka" do Barcelony. Duma Katalonii w sobotę o 20.45 zmierzy się na wyjeździe z Atletico Madryt.