La Liga. Niedopatrzenie Barcelony doprowadziło do kontuzji Dembele?

W poniedziałek w hiszpańskiej telewizji "Gol" opublikowano wideo, na którym widać, że Ousmane Dembele mógł odczuwać ból w lewym udzie już na rozgrzewce przed meczem z Getafe.

Dembele kontuzji doznał w trakcie sobotniego spotkania Barcelony z Getafe (2-1). W 24. minucie zawodnik wicemistrzów Hiszpanii wdał się w drybling z jednym z rywali. Po chwili Francuz zaczął utykać, a następnie położył się na murawie i nie był w stanie kontynuować gry.

Początkowe diagnozy mówiły jedynie o naciągnięciu, bądź naderwaniu ścięgna w lewym udzie. Szczegółowe badania pokazały jednak, że ścięgno jest całkowicie zerwane, a Dembele będzie musiał przejść operację, po której do treningów wróci najwcześniej za 3,5 miesiąca.

Z materiału udostępnionego przez telewizję "Gol" można wysnuć wniosek, że młody Francuz ból w kontuzjowanym udzie odczuwał już na rozgrzewce. Widać na nim, jak zawodnik łapie się za nogę i nie daje z siebie wszystkiego podczas ćwiczeń. Piłkarz za udo łapał się również tuż przed pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym spotkanie. Wideo można obejrzeć tutaj.

Hiszpański dziennik "Sport" powołując się na klubowe źródła poinformował, że Dembele był zdrowy. Z kolei "AS" odpowiedział fotografią piłkarza z zeszłotygodniowego treningu, na którym Francuz także łapie się za lewe udo.

Ousmane Dembele trafił do Barcelony pod koniec letniego okna transferowego. Reprezentant Francji w drużynie Ernesto Valverde miał zastąpić Neymara, który zamienił Barcelonę na PSG. Szefowie katalońskiego zespołu zapłacili za 20-latka Borusii Dortmund aż 105 mln euro, co stanowi nowy rekord w historii klubu.

Zobacz wideo
Więcej o: