La Liga. Osłabiony Real wygrywa. Legendarny rekord wyrównany

Real Madryt
2
1
3
Bramki: Rodrigues (28.) Kartki: Llorente, Illarramendi, Januzaj - żółta Skład: Rulli - Odriozola, Elustondo, Llorente, Rodrigues - Prieto (69. Juanmi), Illarramendi, Zurutuza - Januzaj (77. Agirretxe), Willian Jose, Canales (57. Vela)
Real Madryt
Bramki: Mayoral (19.), Rodrigues (36. - sam.), Bale (61.) Kartki: Asensio, Modrić, Casemiro - żółta Skład: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Hernandez (90. Nacho) - Modrić, Casemiro, Isco - Bale, Mayoral (75. Vazquez), Asensio (86. Ceballos)
Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Sociedad (3:1) i awansował na czwarte miejsce w tabeli. "Królewscy" wyrównali legendarny rekord należący do Santosu.

Mistrzowie Hiszpanii do San Sebastian przyjechali osłabieni brakiem kilku kluczowych graczy. Z niepokonanym w lidze Realem Sociedad nie mogli zagrać: Marcelo, Cristiano Ronaldo, Toni Kroos, Mateo Kovacić i Karim Benzema. W ataku Zinedine Zidane zmuszony był wystawić Borję Mayorala, który w Primera Division jeszcze nie strzelił bramki.

Nos trenerski Francuza znów nie zawiódł. Mayoral przełamał się w La Liga już w 19. minucie. Hiszpan wykorzystał przyjęcie Sergio Ramosa. Obrońca Realu próbował złożyć się do przewrotki, ale we wszystko z doskonałym skutkiem wmieszał się młody napastnik.

Bramka Mayorala przeszła do historii, ponieważ był to 73. mecz z rzędu, w którym Real Madryt pokonał bramkarza rywali. Tym samym mistrzowie Hiszpanii wyrównali legendarny rekord brazylijskiego Santosu z lat 1961 - 1963 i są na dobrej drodze, aby go pobić. W następnej kolejce będzie mógł już zagrać Cristiano Ronaldo. Portugalczyk musiał opuścić początek ligowego sezonu z powodu kary pięciu meczów za odepchnięcie sędziego podczas Superpucharu Hiszpanii.

Real Sociedad, mimo przemeblowanej obrony, od początku grał bez kompleksów i udowadniał, że nieprzypadkowo zajmuje wysokie miejsce w tabeli. Po dwójkowej akcji młodych obrońców w 28. minucie doprowadził do remisu. Alvaro Odriozola dośrodkował w pole karne, a Kevin Rodrigues mocnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Keylora Navasa. Bramkarz mógł zachować się lepiej, bo miał piłkę na rękawicach. Błąd popełnił też Dani Carvajal, który nie zdążył za rywalem.

23-letni Rodrigues w 8 minut przeżył prawdziwy rollercoaster emocji. Chwilę po strzelonym golu trafił w poprzeczkę, a potem pokonał swojego bramkarza, gdy próbował wybijać dośrodkowanie Mayorala.

W drugiej połowie gospodarzy dobił Gareth Bale. Walijczyk niesamowitym sprintem wyprzedził Rodriguesa i przerzucił piłkę nad bezradnie interweniującym Geronimo Rullim.

Osłabiony Real Madryt pokonał wicelidera 3:1 i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Do prowadzącej Barcelony traci cztery punkty. Real Sociedad wciąż ma dziewięć "oczek" i zajmuje trzecią lokatę.