Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Uszczypliwy komentarz Moraty w stronę Benzemy? "Zadaniem napastnika jest trafiać do siatki"

Zinedine Zidane chciał, żebym został w Realu, a ja byłem szczęśliwy w Madrycie. Ale nie chciałem być rezerwowym - mówi Alvaro Morata, który latem zamienił "Królewskich" na londyńską Chelsea.

Hiszpański napastnik drugi raz w karierze uciekł przed ławką w Madrycie. W 2014 roku został zawodnikiem Juventusu, ale już dwa lata później wrócił do ukochanego klubu licząc na grę w pierwszym składzie. Mimo wysokiej skuteczności (strzelił 20 bramek) nie wygrał rywalizacji z Benzemą, dlatego zdecydował się odejść.

- Zinedine Zidane chciał, żebym został w Realu, a ja byłem szczęśliwy w Madrycie. Ale nie chciałem być rezerwowym. Zawsze przychodzi chwila, w której potrzebujesz gry, aby się rozwijać, musisz uciec ze strefy komfortu. Jestem głodny sukcesów - powiedział w wywiadzie dla „Daily Mail” Alvaro Morata.

W jednej z wypowiedzi można doszukać się u Hiszpana uszczypliwości w stronę Karima Benzemy, który był podstawowym napastnikiem u Zidane’a. Francuski piłkarz w zeszłym sezonie zdobył 19 bramek, ale spędził na boisku prawie dwa razy więcej czasu, niż Morata. Benzema często chwalony jest za to, że potrafi stwarzać kolegom miejsce w strefie ataku - to w wywiadzie wypunktował Hiszpan. - Zadaniem napastnika jest trafiać do siatki. Oczywiście lubimy mówić, że napastnik potrafi tworzyć miejsce innym i wpływać na spotkania w inny sposób, ale na koniec sezonu najlepszy na świecie jest ten, który strzeli najwięcej goli - stwierdził napastnik Chelsea.

- Zaczynasz szaleć, gdy nie strzelasz. Jak w Juventusie przytrafiła mi się taka seria, to zmieniałem wszystko: fryzurę, samochód, buty. Wszystko. Za wszelką cenę chciałem coś strzelić - dodał Morata.

W nowym sezonie Morata zdążył już strzelić trzy bramki w czterech meczach. - Chcę grać i strzelać, aby zagrać na mistrzostwach świata w przyszłym roku. Latem miałem wiele ofert m.in. od Chelsea i United. Zdecydowałem się na Londyn, ponieważ przekonała mnie rozmowa z Antonio Conte [trener Chelsea - przyp. red]. - powiedział hiszpański napastnik.