Primera Division. Messi! Messi! Messi! Barcelona wygrała derby

Espanyol Barcelona
0
0
0
Bramki: Messi (26., 35., 67.), Pique (87.), L.Suarez (90.) Kartki: Busquets - żółta Skład: Ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić, Busquets (73. Paulinho), Iniesta (78. Gomes) - Messi, L.Suarez, Deulofeu (68. Dembele)
Kartki: D.Lopez, Sanchez, Darder, Caricol, Diop - żółta Skład: P.Lopez - Sanchez (68. Navarro), D.Lopez, Hermoso, Caricol - Diop, Fuego, Darder (75. Vila) - Baptistao, Moreno, Piatti (57. Garcia)
Magiczny wieczór Barcelony! W 3. kolejce Primera Division wicemistrzowie Hiszpanii wygrali derby Katalonii. Espanyol przegrał aż 0:5, a trzy gole strzelił Lionel Messi.

Barcelona dominowała od pierwszej do ostatniej minuty. Objęła prowadzenie już w 26. minucie, kiedy Ivan Rakitić podał do Messiego, a ten pokonał bramkarza. Argentyńczyk był na metrowym spalonym, ale arbiter tego nie dostrzegł.

Swoją drugą bramkę zdobył dziewięć minut później, a asystę zanotował Jordi Alba. Hiszpan zaliczył kluczowe podanie także w 67. minucie, a Messi skomplementował hat-tricka. Każdy piłkarz Barcelony brał udział w tej akcji!

240 sekund później na boisku pojawił się Ousmane Dembele, dla którego był to debiut w barwach Barcelony. Francuz był aktywny i pokazał się z dobrej strony, chociaż widać było, że nie jest jeszcze odpowiednio zgrany z resztą zespołu.

W końcówce spotkania gola strzelił też Gerard Pique, który popisał się świetnym strzałem głową. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, który wcześniej zmarnował kilka dogodnych okazji. A asystę zanotował Dembele.

Barcelona zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw. Espanyol zajmuję 15. lokatę.