Victor Valdes skończył karierę

Legendarny bramkarz Barcelony postanowił rozstać się z futbolem. Hiszpan chce poświęcić się programowi telewizyjnemu, który zaczął prowadzić.

Valdes karierę na najwyższym poziomie rozpoczął w 2002 roku w Barcelonie, której jest wychowankiem. Barw "Dumy Katalonii" bronił przez 12 lat. W Barcelonie rozegrał 535 spotkań i wygrał wszystkie możliwe trofea, w tym trzykrotnie Ligę Mistrzów.

Z Barcelony odszedł w 2014 roku, ale w wielkim pożegnaniu przeszkodziła mu poważna kontuzja. W 22. minucie spotkania z Celtą Vigo zerwał więzadła krzyżowe, co pokrzyżowało jego transfer do Monako.

Ostatecznie trafił do Manchesteru United, gdzie był rezerwowym Davida de Gei i zagrał tylko dwa oficjalne mecze. Potem został wypożyczony do Standardu Liege, a w ostatnim swoim sezonie był podstawowym bramkarzem Middlesbrough w Premier League.

Tego lata otrzymał kilka propozycji kontraktów m.in. od Deportivo La Coruna, Sportingu Lizbona czy Betisu. Ostatecznie zdecydował się zawiesić buty na kołku i skupić się na prowadzeniu programu telewizyjnego, w którym będzie przeprowadzał wywiady z osobistościami związanymi z futbolem.

Zobacz wideo
Więcej o: