Primera Division. Cristiano Ronaldo zawieszony na pięć meczów

Cristiano Ronaldo został zawieszony na pięć meczów za swoje zachowanie w Superpucharze Hiszpanii.

Portugalczyk pojawił się na boisku w 58. minucie. Ponad 20 minut później strzelił pięknego gola na 2-1, ale ciesząc się z bramki zdjął koszulkę. Za to dostał żółtą kartkę, a po kilkudziesięciu sekundach otrzymał drugą. Zdaniem sędziego chciał wymusić rzut karny. Zdenerwowany Ronaldo w reakcji na czerwoną kartkę aż popchnął sędziego.

Ronaldo groziła kara od czterech do dwunastu meczów zawieszenia. Ostatecznie gwiazda Realu Madryt dostała karę pięciu spotkań, co oznacza, że ominie rewanż z Barceloną (3-1 w pierwszym meczu) oraz ligowe starcia z Deportivo (wyjazd), Valencią (dom), Levante (dom) i Realem Sociedad (wyjazd).