La Liga. FC Barcelona odkupiła Gerarda Deulofeu

FC Barcelona skorzystała z klauzuli pierwokupu i sprowadzi do siebie z Evertonu Gerarda Deulofeu. Zawodnik podpisze z klubem dwuletni kontrakt.

Deulofeu jest wychowankiem FC Barcelony. Po przejściu z drużyny B, Hiszpan miał jednak problemy z regularną grą i zaczął jej szukać poza Camp Nou. 23-letni dziś skrzydłowy sezon 2013/14 spędził na wypożyczeniu w angielskim Evertonie, rok później grał dla Sevilli. W lipcu 2015 roku na stałe przeniósł się do klubu z Goodison Park.

Tam Hiszpan szału jednak nie zrobił. W 75 meczach strzelił osiem goli i w styczniu tego roku odszedł na wypożyczenie do włoskiego Milanu. W 17 spotkaniach Serie A Deulofeu zdobył cztery bramki i dołożył trzy asysty.

Obiecująca postawa skrzydłowego skłoniła Barcelonę do skorzystania z opcji pierwokupu, którą klub z Camp Nou zapewnił sobie, sprzedając zawodnika do Evertonu. Oficjalna strona internetowa FC Barcelony poinformowała, że wszystkie konkrety ws transferu zostaną dopięte w najbliższych dniach, a Deulofeu podpisze z klubem dwuletnią umowę.

Czy ci piłkarze zmienią kluby w letnim oknie transferowym?

Więcej o: