Lionel Messi prawomocnie skazany na 21 miesięcy

Lionel Messi został prawomocnie skazany na 21 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe przez hiszpański Sąd Najwyższy.

Odwołanie Argentyńczyka odrzucono w całości. Messi uniknął zapłaty 4,1 mln euro podatków w latach 2007-2009, za co dostał również karę finansową w wysokości 2 mln euro.

Nieco więcej szczęścia miał ojciec piłkarza Barcelony. Jorge Horacio Messi dostał wyrok w wysokości 15 miesięcy, a nie 21. Obaj panowie nie trafią jednak do więzienia, gdyż wyrok jest niższy niż dwa lata i nie byli wcześniej karani - tak działa hiszpański system sprawiedliwości.

- Nie znam się na podatkach. Zaufałem swojemu ojcu i prawnikom. To oni zajmują się robieniem interesów i zarządzeniem majątkiem. Ja koncentruje się na grze w piłkę nożną - stwierdził Lionel Messi podczas procesu. 

- Nie wiedziałem, że podpisałem umowę wiążącą mnie z firmą Jenbril w Urugwaju. Wiedziałem jedynie, że podpisuje umowę na bazie której miały powstać reklamy i sesje zdjęciowe. Podpisałem to, ponieważ mój ojciec Jorge Messi mnie o to poprosił - stwierdził piłkarz. Ojciec piłkarza i zarazem jego menedżer wziął winę na siebie. Podczas procesu przekonywał o tym, że dokonywał wykroczeń nie wiedząc, że działa wbrew prawu.

Intensywny romans Rihanny z piłkarską gwiazdą! Zdjęcia obiegły internet, a oni... media zdradzają

Co oni zrobili z tym pucharem?! Gdzie jest flaga Polski? Wielka wpadka UEFA. Pomylono nas z...

Rewolucja w Bayernie. Nowy kolega Lewandowskiego już pewny. Ale kilku też odejdzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.