Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Real Madryt potwierdza transfer! Vinicius Junior trafi za co najmniej 30 mln euro

Real Madryt potwierdził transfer Viniciusa Juniora! Utalentowany Brazylijczyk przeniesie się do mistrza Hiszpanii jednak dopiero w lipcu 2019 roku.

W umowie z Flamengo znajduje się jednak zapis zgodnie z którym piłkarz może zmienić barwy klubowe już za rok, jeśli oba zespoły wyrażą na to zgodę. 17-letni Vinicius Junior będzie kosztował 30 mln euro (kolejne 15 stanowią zmienne).

Jak do tej pory nastoletni piłkarz rozegrał zaledwie jedno spotkanie w lidze brazylijskiej. Stało się to 14 maja, gdy przebywał na boisku przez 10 minut z Atletico Mineiro. Miał wtedy 16 lat i 302 dni.

Cała operacja łącznie z bonusami i premiami dla agentów ma zamknąć się w kwocie 61 mln euro. Piłkarz ma dostać 8 mln euro pensji. Dla porównania, Barcelona zaoferowała mu mniejszą pensję, a Flamengo miałoby dostać 25 mln euro. Piłkarza do transferu miał przekonywać osobiście Neymar, ale nie przyniosło to skutku.

Vinicius Junior to największy talent Flamengo. Do klubu dołączył w 2010 roku. W tym roku został najlepszym piłkarzem oraz królem strzelców podczas wygranych Brazylię mistrzostw Ameryki Południowej do lat 17.

Zobacz wideo