Xavi: moim marzeniem jest trenować FC Barcelona

- Nie jestem w Katarze tylko po to, żeby grać w piłkę. Chcę zostać trenerem - mówi 37-letni Xavi Hernandez, przez Pepa Guardiolę obwołany "najlepszym katalońskim piłkarzem w historii"

- Moim celem jest praca na rzecz Kataru i dopomożenie mu na mistrzostwach świata w 2022 r. - mówi zawodnik, który w 2015 r. pożegnał się z Barcą i przeszedł do Al-Sadd SC. A czy chciałby zostać selekcjonerem gospodarzy na mundialu za pięć lat?

- Chcę zajść daleko. Oczywiście, jest to jakaś możliwość. I to taka, która przypadłaby mi do gustu - zapewnia. - Moim zadaniem jest wsparcie ich podczas MŚ 2022, a potem mam plan wrócić do Barcelony. Jednym z moich marzeń jest zostanie w przyszłości trenerem FC Barcelona - mówi Hiszpan, który na boisku zamierza spędzić jeszcze jeden sezon.

Xavi ma na koncie osiem tytułów mistrza Hiszpanii, cztery wygrane edycje Ligi Mistrzów, dwa mistrzostwa Europy i - pierwsze w historii jego kraju - mistrzostwo świata. Od czasu przenosin do Kataru gra w piłkę w tamtejszym klubie, jest ambasadorem mundialu 2022 i szkoli się na trenera.

Xavi o jedynym problemie Ronaldo

Kto jest lepszy - Ronaldo czy Messi, odcinek tysięczny. Tym razem, głos w sprawie zabrał Xavi. CZYTAJ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.