Mesut Oezil i Angel Di Maria ponownie w Realu Madryt? Chcą wrócić

Mocna kadra Realu Madryt może wkrótce stać się jeszcze silniejsza. Dwie wielkie gwiazdy, które w ostatnich latach opuściły hiszpański klub, chciałaby wrócić do stolicy Hiszpanii.

Jak informuje "Marca", Mesut Oezil i Angel Di Maria mogą ponownie stać się piłkarzami Królewskich. Obaj wyrazili chęć powrotu na Estadio Santiago Bernabeu i teraz wszystko zależeć ma od klubu.

Niemiec, który jest liderem Arsenalu, na poziomie indywidualnym może być zadowolony ze swojego pobytu w Londynie. Problemem ma być jednak brak sukcesów drużynowych, o których marzy Oezil - triumfie na krajowym podwórku i, przede wszystkim, wygraniu Ligi Mistrzów. Odkąd pomocnik opuścił Real, ten w ciągu trzech lat dwukrotnie zdobywał tytuł najlepszej klubowej drużyny w Europie.

Obecny kontrakt Niemca z Kanonierami wygasa w 2018 roku. Nowa umowa, o ile londyńczycy zaakceptują żądania zawodnika, może dać Oezilowi zarobki na poziomie 15 milionów euro za sezon gry. Piłkarz wolałby jednak powrót do Realu, o czym wcześniej donosiła nie tylko "Marca", ale i niemiecki "Bild".

Nieco inaczej wygląda sytuacja reprezentanta Argentyny. Di Maria do udanych nie zalicza zarówno etapu w Manchesterze United, jak i Paris Saint-Germain. Najchętniej przeszedłby do Madrytu, ale tam wciąż pamiętają, że gdy skrzydłowy odchodził, miał do działaczy pretensje o kwestie finansowe. Argentyńczyk sam poprosił o transfer latem 2014 roku.

W biurach przy Concha Espina nie wyklucza się jednak powrotu tak Di Marii, jak i Oezila. Obaj zawodnicy muszą teraz czekać na ruch ze strony swojego dawnego klubu.

Zobacz wideo

O nich będzie głośno w zimowym oknie transferowym! Są reprezentanci Polski

Więcej o: