Carlo Ancelotti: Nigdy nie poprowadzę Atletico Madryt lub Barcelony

W rozmowie z hiszpańską "Marką" Carlo Ancelotti zdradził, których wielkich klubów nigdy nie poprowadzi.

- Nigdy nie zostanę trenerem Atletico Madryt lub Barcelony. Respektuję historię i przez to nie mógłbym poprowadzić również Lazio oraz Interu - zdradził Ancelotti. Hiszpańskich klubów nie obejmie, gdyż przez dwa lata prowadził Real Madryt. W 2014 roku wygrał z tym klubem Ligę Mistrzów pokonując w finale Atletico po dogrywce (4:1). Lazio nie poprowadzi, gdyż jako piłkarz grał w AS Romie, natomiast Interu, gdyż grał i trenował przez lata AC Milan.

- To moja historia i szacunek dla niej jest niezwykle ważny. Mam dużo szacunku dla Atletico i Barcelony, ale prowadziłem Real przez dwa lata - tłumaczy swoją decyzję Ancelotti.

Jego Bayern Monachium zmierzy się z Atletico w Madrycie już 28 września w Lidze Mistrzów. Włoch nie obawia się złego przyjęcia kibiców. - Będzie ono normalne, jak dla każdego rywala. Wykonam swoją pracę, postaram się wygrać na Calderon. W przeszłości nie szło mi tam najlepiej, więc chciałbym wygrać z Bayernem - stwierdził Ancelotti. W półfinale poprzedniej edycji LM Atletico wyeliminowało Bayern dzięki bramkom wyjazdowym (2:2).

Zobacz wideo

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]

Więcej o: