Primera Division. AS: Zinedine Zidane zostanie w Realu Madryt

Zinedine Zidane zostanie w Realu Madryt bez względu na wyniki na finiszu sezonu - poinformował madrycki dziennik "AS" powołując się na źródło zbliżone do Florentino Pereza, prezydenta "Królewkisch".

Perez miał podjąć taką decyzję już kilka tygodni temu, jeszcze zanim Real Madryt awansował do finału Ligi Mistrzów (po pokonaniu Manchesteru City 1-0 w dwumeczu).

Według "AS-a" Perez jest "bardzo zadowolony" z codziennej pracy wykonywanej przez Zidane'a i za stworzenie "znakomitej atmosfery" w szatni, co jest miłą odmianą biorąc pod uwagę jaka atmosfera panowała pod koniec pracy Rafaela Beniteza (został zwolniony w styczniu).

Zidane jest popularny zarówno wśród piłkarzy, jak i fanów. Kibice krzyczą jego nazwisko tak samo jak i innych zawodników, a Cristiano Ronaldo stwierdził ostatnio, że chce dalej pracować z Zidanem, bo "podziwia go jako trenera i osobę, umie słuchać piłkarzy". W podobnym tonie wypowiedzieli się również Sergio Ramos oraz Dani Carvajal.

Perez miał chwile zwątpienia jedynie po porażce z Atletico Madryt w lutym, ale został przekonany przez Zidane'a spokojem i sposobem, w jaki poradził sobie z trudną sytuacją.

Real Madryt nie dość, że zagra w finale Ligi Mistrzów - 28 maja z Atletico Madryt - to ma jeszcze szanse na triumf w Primera Division. Jeszcze kilka tygodni temu "Królewscy" tracili aż 12 punktów do Barcelony, ale na dwie kolejki przed końcem tracą do "Dumy Katalonii" oraz Atletico tylko jeden punkt.

Zobacz wideo

Najlepsi Polacy w europejskich pucharach. Krychowiak ma szanse na powtórzenie wyczynu Bońka! [RANKING]

Więcej o: