Primera Division. Gareth Bale na wylocie z Realu Madryt!

Real Madryt rozważa sprzedaż Garetha Bale'a - poinformował hiszpański dziennik "AS". Królewscy mają dość ciągłych kontuzji Walijczyka.

Gareth Bale od przyjścia do Realu w 2013 roku doznał aż 11 urazów. Przez problemy ze zdrowiem Walijczyk spędził na boisku jedynie 8620 minut z 13590 możliwych. To zaledwie 63%! W tym sezonie sytuacja Bale'a jest jeszcze gorsza. Na 2880 minut skrzydłowy Realu zagrał tylko 1265 minut (44%).

- Być może kłopotem są mięśnie, które za bardzo się napinają. Normalnie mięsień kurczy się i rozkurcza, ale w przypadku Bale'a być może nie dochodzi do odpowiedniego rozkurczu i przy każdym kolejnym wysiłku mięsień zostaje naderwany. On nigdy nie straci siły czy szybkości, bo to coś genetycznego. Musi jednak pracować nad dotlenieniem mięśni. Inaczej zawsze będzie modelem Ferrari, które więcej czasu spędza u mechanika niż na torze - uważa José Luis San Mart~n, były trener od przygotowania fizycznego Realu.

Real potrafi jednak radzić sobie bez 26-letniego skrzydłowego. Królewscy przegrali bez niego tylko jeden mecz - w 37. kolejce sezonu 2013/2014 z Celtą Vigo.

Reprezentantowi Walii niedawno odnowił się uraz prawej łydki. To szósty taki uraz Bale'a w Realu Madryt, ale pierwszy dotyczący prawej nogi. Pomimo licznych urazów statystki Bale'a są świetne. W tym sezonie Primera Division Walijczyk rozegrał 15 meczów, w których strzelił 13 goli i zanotował dziewięć asyst.

Real Madryt zapłacił za Garetha Bale'a nieco ponad 100 milionów euro.

Zobacz wideo

Tych zdjęć Ronaldo chyba nie wiedziałeś. Założymy się?

Czy Real Madryt powinien sprzedać Garetha Bale'a?
Więcej o:
Copyright © Agora SA